تاریخ برگزاری

یازدهمین جشن مستقل سینمای مستند،  شب پنجشنبه ۳۱ مردادماه یکهزار وسیصد و نود و هشت، در مرکز همایش‌های کتابخانه ملّی برگزار شد.

برگزیدگان

  •  بهترین صدابرداری: حسن شبانکاره برای مستند «خانه ای برای تو»
  • بهترین صداگذاری: امیرحسین قاسمی برای ساخت مستند «روزی که رفت»
  • بهترین موسیقی: دیپلم افتخار به صبا ندایی، برای ساخت موسیقی مستند «روزی که رفت» /  دیپلم افتخار و تندیس به حبیب خزائی فر برای موسیقی مستند «نشانی خدا»
  • بهترین تدوین: اسماعیل منصف برای مستند «زمان »
  • بهترین فیلمبرداری: دیپلم افتخار به محمد رسولی برای فیلمبرداری مستند «چشم ها و دست ها» /  تندیس به محمد حدّادی برای فیلم «خانه ای برای تو»
  • بهترین پژوهش:  دیپلم افتخار به باقر نظامی برای مستند «در گرداب انقراض» /  دیپلم افتخار و تندیس به مهرداد زاهدیان برای مستند «زمستان است»
  • بهترین کارگردانی فیلم کوتاه مستند: مینا مشهدی مهدی، برای ساخت مستند «آن جا که باد می وزرد»
  • بهترین تهیه‌کنندگی فیلم کوتاه مستند: محمّدرضا جهان پناه، برای ساخت مستند «پنهان»
  • بهترین کارگردانی فیلم نیمه بلند مستند: دیپلم افتخار به کامران حیدری برای ساخت مستند «واکس چه» /  دیپلم افتخار و تندیس به لقمان خالدی برای ساخت مستند «مهمانی خداحافظی»
  • بهترین تهیه‌کنندگی فیلم نیمه بلند مستند: مهدی نورمحمّدی و صدیقه خدایی برای ساخت مستند «آواز جغد کوچک»
  • بهترین کارگردانی فیلم بلند مستند: دیپلم افتخار به زینب تبریزی برای مستند «تمام چیزهایی که جایشان خالی است» (وی به دلایلی از دریافت این جایزه انصراف داد) /  دیپلم افتخار و تندیس به مهرداد زاهدیان برای ساخت مستند «زمستان است»
  • بهترین تهیه‌کنندگی فیلم بلند مستند: دیپلم افتخار به بابک بهداد برای ساخت مستند «بهارستان، خانه ملّت» /  دیپلم افتخار و تندیس به مهدی شاه محمّدی برای ساخت مستند «خانه ای برای تو»
  • هادی معصوم دوست «جایزه ویژه هیئت داوران» را برای ساخت مستند «روزی که رفت» دریافت کرد.
  • بخشی از این مراسم به تجلیل از «همایون امامی» و «فخرالدّین سیدی» اختصاص داشت که با اهدای لوح و تندیس از این دو پیشکسوت مستند تجلیل شد.

برگزارکنندگان

هیئت رئیسه جشن یازدهم

 

 

 

رئیس جشن یازدهم

محمّد صوفی

هیات انتخاب و داوری

هیئت انتخاب جشن یازدهم:

  • سعید رشتیان
  • سیدعلى میرفتاح
  • سودابه مجاورى
  • رضا خوشدل
  • آزاده بى زار گیتى
  • آزاده موسوى
  • کورش عطایى
  • عماد حسینى
  • مهدی باقرى

 

هیئت داوران یازدهمین جشن مستند:

  • جعفر صانعی مقدم
  • علیرضا حسینی
  • حسن بهرام زاده
  • فرخ فدایی
  • معین کریم الدّینی
  • حمید نجفی راد
  • محسن رمضان زاده
  • محمّدحسن دامن زن
  • اشکان اشکانی